Sukeldumisreisid


Lääne-Saaremaa, eriti Vilsandi ja Harilaiu ümbruse merevett peetakse läbipaistvaimaks ning puhtaimaks Eestis. Oma rikkaliku linnustiku, hüljeste, kalastiku, pakub see piirkond midagi igale maitsele. 

Lääne-Saaremaa akvatoorium on meremeeste silmis läbi sajandite olnud ohtlik meresõidupiirkond, just oma kaugele ulatuvate meremadalike ja rohkearvulise saarestiku tõttu. Aegade jooksul on hinnanguliselt hukkunud siin piirkonnas ca 200 laeva. Kuna enamike uppunud laevade asukohti ei ole teada, on sellel piirkonnal veel palju üllatusi varuks. 

Lisaks suurele hulgale laevavrakkidele on Vilsandi ümbrus ja üldse Lääne-Saaremaa ka väga huvipakkuv geoloogia huvilistele, kuna siin paljandub fossiile sisaldav sedimentide kiht Siluri aegkonnast (ca 440 miljonit aastat tagasi). Siluri aegkonna kiht on moodustunud massilise väljasuremise tõttu, kus hinnanguliselt 60 % mere elustikust hukkus. Seega võib merepõhjas ning samuti Vilsandil ja ümbruses paiknevatel saartel kohata väga palju fossiile e. kivistisi ning samuti ka kulunud korallriffe.

NB! Merematkad ning merereisid ei toimu tugevama tuule korral (üle 8 m/s või 15 sõlme), kuna lainetus muudab reisi ebamugavaks.
Merele soovitame alati kaasa võtta tuule- ja veekindlad riided!

Broneeri sukeldumisreis siin!