Firmast

 |

Paadireisid Vilsandile

 |

Merematkad

 |

Kalastusretked

 |

Sukeldumisreisid

 |

Ilmaennustus

 |

KontaktPaadireisid Vilsandile

Kuidas tulla Vilsandile?


Selleks anna kõigepealt teada meile oma soovist, kas läbi veebi broneerides, e-maili teel või lihtsalt helistades: (+372) 51 55  100 või (+372) 566 71 555. Veebis või e-maili teel broneeringut tehes küsi ka tellimuse kinnitust!

Broneeringuks teata vajalik informatsioon:

- Grupi suurus ja kui palju on neist väikelapsi.
- Papisaare sadamasse saabumise kuupäev ja kellaaeg
- Saarelt lahkumise kuupäev ja kellaaeg
- Kontaktisiku mobiiltelefoni number


Paadi tellimine Vilsandile ja tagasi kuni 10-le reisijale teile sobival ajal maksab: 170 EUR. Samas tasub alati küsida, kas saab pileteid juba varem broneeritud reisile.

Kokkulepitud ajal või veidi varem Papisaare sadamasse saabudes (kuhu saad jätta ka oma sõiduvahendi) otsi "www.Islander.ee" kleebistega valget kaatrit. Papissaare sadamasse viib tee Kihelkonna kiriku eest. Kuna sadamatee näol tegemist muinsuskaitse all oleva Eesti pikima munakiviteega (3,1 km) siis varu aeglaseks sõiduks aega 10-15 min. Kihelkonna asub Kuressaarest 32 km lääne pool. 
            
Paadisõit Vilsandile (1 ots) kestab ajaliselt olenevalt veetasemest 20-30 min.

Miks tulla Vilsandile?

Vilsandi saar on Eesti kõige läänepoolsem asustatud saar. Saare  rikkalik  loodus, energia ja rahu on andnud inspirisatsiooni paljudele poeetidele, kirjanikele, kunstnikele ning laulukirjutajatele.

Tänu oma asukohale on Vilsandi saarel ainulaadne mikrokliima, nimelt on Vilsandi saar üks päiksepaistelisemaid kohti Eestis, kuid samuti ka üks tuuliseimaid.

Vilsandi saar on 7 km pikk ja 2,5 km lai ning omab väga vahelduvat rannajoont (22 km). Lühikesel jalutuskäigul võite mööduda korallriffidest, liivarandadest, fosiile täis kruusavallidest, paekivi platoodest, muruväljakutest, väikestest rannasoppidest ning suurtest kividest - midagi igale maitsele.

Kuna saar asub linnurände teel on Vilsandi kogunud tuntust ka oma rikkaliku linnustikuga. Siin asub üks Euroopa vanimaid linnukaitse alasid "Vilsandi Rahvuspark", mis sai alguse 14. augustil 1910 rajatud Vaika Linnukaitsealast.

Saare läänetipus asub 1809. aastal ehitatud majesteetlik Vilsandi tuletorn ning selle kõrval seisab 1859.a. Punase Risti poolt rajatud unikaalne päästepaadikuur. Oma tööperioodil aastani 1939 päästeti uppumatu aerupaadiga 88-ne meremehe, kahe koera ning ühe kassi elu.

Meri on mänginud väga suurt rolli saare ajaloos - kalapüük, meresõit, laevaehitus, meresõitjate- ning kauba päästmine on ainult mõned näited.

Tule ja saa tuttavaks ühe ainulaadsema ning kõige läänepoolsema inimasustatud saarega.

Reise Vilsandile suudame teostada praktiliselt iga ilmaga ning mistahes kellaajal, siiski soovitame aegsasti oma sõit broneerida.

Vilsandi saarel majutuse ja telkimise kohta info siin!

Broneeri reis Vilsandile siit.

 

Islander OÜ :: Tel. +372 566 71 555, +372 51 55 100 :: e-mail: marko@islander.eekodulehe tegemine ja valmistamine
EST ENG