Firmast

 |

Paadireisid Vilsandile

 |

Merematkad

 |

Kalastusretked

 |

Sukeldumisreisid

 |

Ilmaennustus

 |

KontaktMerematkad Loonalaiule ja Salavale

Vilsandi Rahvuspargi akvatooriumis on ca 150 meresaart, millest suurimad on Vilsandi, Loonalaid ja Salava. Viimased neist kuuluvad Eesti kõige läänepoolsemasse laiduderühma koos Nootamaa ja Uus-Nootamaaga.

Loonalaid, mille pikkus ulatub 2,5 kilomeetrini ning Salava (pikkus ca 1,3 km) on saared  millest põhilise osa hõlmavad osaliselt taimkattega kaetud rannavallid mis on ladestunud otse aluspõhjalistele paepõrandatele. Mõlemad saared on kaetud kadastiku ja rikkaliku taimestikuga, ning saartel leidub hulgaliselt väiksemaid ja keskmisi rändrahne.

Saare rannikuvallidel võib leida hulgaliselt Siluri ajastust pärinevaid kivistisi, mille hulgas leidub rohkesti molluskeid, eriti mitmesuguseid tigusid ja karpe. Samuti võib leida nautiloidide pikki sirgeid kodasid; nautiloidid on tänapäevaste kalmaaride ja kaheksajalgade väljasurnud sugulased.

Loonalaiul paikneb ka vana taluase, millest tänaseks on alles vaid viltu vajunud korstnaga ahervare, kaks paekiviga võlvitud keldriauku, madal kaev ning talukohta märkiv suur puu.

Loe lisa põneva Loonalaiu ja Salava kohta Eesti Looduse artikklist „ Vilsandi väikesaared pole veel valmis

Nendel kaugetel meresaartel võid veeta unustamatu  päeva tutvudes rikkaliku  geoloogia, taimestiku ja linnustikuga ning nautides meeldivat piknikku mere ääres.  

NB! tugevama tuule korral (üle 8 m/s või 15 sõlme) merematku ei soovita, kuna lainetus muudab reisi ebamugavaks. Merele soovitame alati kaasa võtta tuule- ja veekindlad riided!

Broneeri mereretk Vilsandi Rahvuspargis siit.

Islander OÜ :: Tel. +372 566 71 555, +372 51 55 100 :: e-mail: marko@islander.eekodulehe tegemine ja valmistamine
EST ENG