Firmast

 |

Paadireisid Vilsandile

 |

Merematkad

 |

Kalastusretked

 |

Sukeldumisreisid

 |

Ilmaennustus

 |

KontaktKalastusretked

Pakume võimalust rentida kaatreid (koos kippariga) kalastusretkedele Lääne-Saaremaal. Vajadusel saame tuua kalastuspaadi treileril ka teie soovitud püügikohta. Paat mahutab kuni 10 reisijat. Kalastusretkele minnes oleks muidugi optimaalne väiksem kalastajate arv.

Kalapüügivahendid ja kalastusluba peaksid endal kaasas olema.

Harrastuskalapüügi võib Eestis jagada tinglikult kolmeks:

1. Ühe lihtkäsiõngega püük on tasuta ning lubatud kõigile. Järgida tuleb kehtivaid kalapüügieeskirju. Lihtkäsiõng koosneb ridvast, kuni 1,5 ridva pikkusest õngenöörist, üheharulisest konksust ja millega püügil kasutatakse looduslikku sööta ning mis võib olla varustatud raskuse ja ujukiga.

2. Kes tahab kasutada teisi püügivahendeid (nt rohkem kui üks lihtkäsiõng, käsiõng, spinning, vedel, sikuti, lendõng, põhjaõng (tonka, krunda), und, räimeõng, harpuunpüss), see peab soetama üle Eesti kehtiva harrastuspüügi õiguse. Seda saab teha interneti teel maksekorraldusega vaid www.pilet.ee keskkonnas, mobiilimaksega või Tallinna Linnavalitsuses infoletis. Kalapüügiõigust tõendabki maksekorralduse koopia või jaemüügivõrgust ostes väljastatav müügikviitung koos isikut tõendava dokumendiga või mobiilimakse puhul vaid isikut tõendav dokument. Jaemüügivõrku lisanduvad jaanuari keskpaigast kõik Tallinna/Tartu Eesti Posti postkontorid.
Täpsema info harrastuspüügi loa ostu kohta leiad siit.

3. Kalastuskaart on vajalik püügil õngejada, nakkevõrgu; kuuritsa ja liiviga, samuti vähipüügil vähinata ja vähimõrraga ning lõheliste püügil (lõhejõgedes ja Järvamaa forellijõgedes) spinningu ja lendõngega ning püügil allveepüügivahenditega Saadjärvel ja Kuremaa järvel. Kalastuskaarte väljastab Keskkonnaamet. Alates 1. juulist 2011. a. saab kalastuskaarti soetada ka www.pilet.ee keskkonna kaudu.

Kalade alammõõtude ja keeluaegade info leiad siit.

OÜ Islanderi kalastuskaater on kohandatud mereohutuse nõuetele vastavaks, on komplekteeritud vajalike päästevahenditega ja mere raadiojaamaga ning sonari/kalaleidjaga.

Merereisid ja kalastusretked ei toimu tugevama tuule korral (üle 8 m/s või 15 sõlme), kuna lainetus muudab reisi ebamugavaks.

Kaatri ümberkohandamist kalaturismiks on toetanud Euroopa Kalandusfond projekti "Kalaturismi arendamine Lääne-Saaremaal" raames 2015 a.

 Islander OÜ :: Tel. +372 566 71 555, +372 51 55 100 :: e-mail: marko@islander.eekodulehe tegemine ja valmistamine
EST ENG